Z dôvodu predvianočného vyťaženia prepravných služieb Vám už nemôžeme garantovať doručenie do Vianoc. Ďakujeme za pochopenie.

Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Aj záverečný článok je venovaný zlatu, respektíve zlatým osobnostiam na zlatých medailách. V predchádzajúcom texte sme sa zamerali na zlatú zahraničnú mincu. Teraz je čas vrátiť sa do domoviny a pripomenúť si osobnosti, ktoré mali na vývoj udalostí v našej krajine priamy vplyv a zaslúžia si uctiť zlatom!

Štyri zlaté razby stmeľuje hodnota slobody

Zlaté medaily, ktoré Vám dnes predstavíme, spája nielen vyobrazenie osobností majúcich vplyv na dejinné udalosti, ale tiež 100. jubileum od významných chvíľ, ku ktorým bola štvorica numizmatov vyrazená. Ďalším spoločným menovateľom zlatých razieb je sloboda - premisia pre naplnenie cieľov a hodnota, ktorú každá zo "zlatých" osobností kládla na popredné miesto hierarchie svojich potrieb.

Cez všetky uvedené spojenia je každá zlatá medaila samostatným numizmatom a je len na Vás, či si objednáte jednu alebo napríklad všetky. Teraz si poďme medaily predstaviť.

Ján Pavol II. - 100 rokov od narodenia najobľúbenejšieho pápeža

Ján Pavol II.

Sv. pápež Ján Pavol II. miloval Slovensko a ono milovalo jeho. Snáď je to tým, že sa narodil v poľských Wadowiciach, len kúsok od slovenských hraníc. Vzájomnú úctu iste utužila tiež spoločná úcta k Panne Márii, ktorú k nej cítil ako svätý pápež, tak slovenský národ. Ján Pavol II. navštívil Slovensko ako jednu z prvých krajín po roku 1989. Ešte pred príletom k nám vyhlásil: "Od prvej chvíle mojej návštevy v tejto krajine sa môj pohľad upiera na krásnu zem pod Tatrami. Na Slovensko posielam svoj pozdrav celému národu a národnostiam, ktoré tam žijú. Vopred cítim radosť zo zajtrajšieho stretnutia v Bratislave, bude to akoby vyvrcholením mnohých mojich stretnutí so Slovenskom v Ríme, počas ktorých z perí pútnikov naliehavo znela otázka: Svätý Otec, kedy príde na Slovensko? To, čo dlhé roky bolo nemožné, sa stalo skutočnosťou!"

Averz zlatej medaily zdobia Ján Pavol II. klaniac sa Panne Márii. Reverz potom vyobrazuje pápežský erb. Razba je vyhotovená zo 14-karátového zlata v najvyššej kvalite razby. Viac informácií o razbe nájdete tu.

Milan Rastislav Štefánik - 100. výročie od narodenia slovenského hrdinu

Milan Rastislav Štefánik

Milana Rastislava Štefánika a jeho zásluhy pre náš národ nie je asi potrebné dlho uvádzať. O jeho nezameniteľnom charaktere, nezlomnej vôli a neuveriteľnej sebadisciplíne svedčí aj jeho nedávne zvolenie najväčším Slovákom v celonárodnej ankete. Štefánik bol renesančnou osobnosťou svojej doby a jeho záber sa dotýkal nielen politiky a diplomacie, ale aj vedy, astronómie a objaviteľstva. Bez Štefánika by sme možno nikdy nedosiahli slobodného Československa, teda ani slobodu, ktorá mu bola taká drahá.

Medaila ilustrujúca Štefánika bola vyrazená do 24-karátového zlata. Reverz je ozdobený znakom Československa a averz Štefánikovým typickým portrétom s - generálskou čiapkou. V pozadí môžeme vidieť hviezdy, ktoré symbolizujú Štefánikovu lásku k astronómii, pilotovaniu, ale aj jeho hviezdne ciele. Najvyššia kvalita razby dodáva numizmatu žiarivý lesk a nízka limitácia veľký záujem zo strany zberateľov. Máte o zlatú pamätnú medailu záujem? Kliknite sem.

Tomáš Garrigue Masaryk - 100. výročie vzniku Československa a oslava prvého prezidenta

Tomáš Garrigue Masaryk

Tomáš Garrigue Masaryk, prvý prezident Československa, otec Masaryk, prezident Osloboditeľ, TGM, milovník koní, filozof, pedagóg, budovateľ, symbol morálnej veľkosti a politická autorita. Všetky tieto prezývky patria jedinému mužovi - spoluzakladateľovi spoločného Československa, ktorého 100. výročie od zvolenia do prezidentskej funkcie sme si nedávno pripomínali.

Teraz si môžete oslavy okrúhleho jubilea pripomenúť prostredníctvom krásnej zlatej razby aj Vy. Na averze 14-karátovej medaily je vyobrazený Masarykov portrét v netradičnom poňatí. Podobizeň prvého československého prezidenta totiž absentujú typické okrúhle okuliare a klobúk. Reverz je ozdobený slovenským znakom. Kompletné technické špecifikácie medaily nájdete tu.

Alois Rašín - otec československej meny, ktorá vznikla pred viac ako 100 rokmi

Alois Rašín

Posledný pamätný numizmat je venovaný najväčšiemu lokálnemu výročiu v novodobej histórii, a síce 100. výročiu od vzniku československej koruny. Nová mena bola ustanovená v roku 1919, len pár mesiacov po vzniku samostatného Československa. Československá koruna symbolizovala suverenitu a silu demokratického štátu. Za jej rýchlym uvoľnením do obehu stál predovšetkým vtedajší minister financií Alois Rašín, pomyselný otec nového obeživa.

Averz pamätnej medaily, ktorá uzatvára zlatú štvoricu nesie jeho portrét a niektoré z prvých emisií československých mincí. Reverz medaily zdobia Veľký znak republiky Československej s opisom. O autorstvo výtvarného stvárnenia sa podelili dvaja uznávaní medailéri, Vladimír Oppl a Miroslav Hric. Na razbu numizmatu bolo použité 24-karátové zlato, teda kov najvyššej možnej rýdzosti. V celosvetovej ponuke existuje len 2000 exemplárov, čo z razby činí zberateľsky vyhľadávaný unikát. Viac informácií o pamätnej medaile nájdete na tejto stránke.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.